Iva Říhová: Chceme dát dětem vzpomínky

Episode 31,   Sep 21, 2020, 01:30 AM

To bylo poprvé. Poprvé, kdy se mi leskly oči smutkem. Iva Říhová mě jako profesionální koučka zachraňovala. 
 
Děti. Děti bez rodičů. Děti bez minulosti. Děti bez vzpomínek. Děti, které od Ivy a její kolegyně dostanou kufřík a tak i naději, že budou mít život jako my. 
 
Vlastně nevím, co napsat. Celou dobu jsem během rozhovoru seděl jak zařezaný, měl jsem husí kůži a přemýšlel jsem nad tím, jaké štěstí jsem v životě měl, protože mám skvělou mámu, skvělou rodinu, spoustu krásných vzpomínek a spoustu fotek. Přemýšlel jsem dlouhé desítky minut během rozhovoru, jak těžké to tyhle děti mají a jak snadným terčem se mohou stát. 
 
S Ivou Vám prozRADIMe, co najdou děti v kufříku a jak pokrytecky se chovají někteří sponzoři. I z toho jsem měl husí kůži. Jak spolupracují sestřičky v nemocnicích a co za to kdo z nich má. I z toho jsem měl husí kůži. Jak se Iva dostala k pomoci dětem a s čím se dodnes setkává. I z toho jsem měl husí kůži. 
 
RADIM Vám: tenhle rozhovor, pokud žádný jiný, si poslechněte. I Vy budete mít husí kůži. Jsem hrozně šťastný, že se najdou ještě dnes dobré víly, jako je Iva, které pomáhají. Pomáhají vlastně nám všem, kteří žijeme v přebytku a blahobytu, utrácíme za nesmysly a ani se za to nestydíme. 
 
ProzRADIM Vám, že jsem se během tohoto rozhovoru styděl. Za všechny rozmary. Za blahobyt. Zbytečné utrácení. Slepotu a ignorování toho, že kolem nás chodí, žijí a smějí se děti, které neměly to štěstí jako já. Jako Vy. Jako my. 
 
Pokud jste jen trošku lidi a máte pár korun navíc, přispějte na Život v kufříku. Pomůžete opuštěným dětem ke vzpomínkám, k lepšímu životu a zlepšíte si karmu. Nebo se aspoň zachováte jako lidi. Tento podcast je o našem svědomí: demonstrace před objektivy kamer jsou sice fajn. Chcete být ale Vy mezi těmi, kteří kašlou na opuštěné děti bez vzpomínek...?