Tomáš Raška: Lidé jsou nejdůležitější

Episode 32,   Oct 05, 2020, 01:30 AM

Renomované listy odhadují aktiva jeho investiční skupiny na 7 mld. Kč. Tomáš přijel na rozhovor s úsměvem, lehce rozcuchanými vlasy a dobrou náladou. Na mopedu.

Píší o něm, že je žralok. Když potkáte skutečně bohatého člověka, který prostě točí miliardy, očekáváte arogantního blba. Minimálně Rolls Royce s vlastním řidičem. To přesně Tomáš není. Sází na lidi, efektivitu a jasnou řeč. Víte, na čem jste.

V tomto podcastu Vám s Tomášem prozRADIMe, jak se dostane firma do průšvihu a co jsou největší pasti. O koho nesmíte přijít a proč musíte hledět na jméno, značku, produkt a odbornost.

PoRADIMe Vám, jak vybudujete kariéru, jak se dostanete k Tomášovi do firmy a jak poznáte, že máte ve firmě problém. S Tomášem Vám prozRADIME, co dělají manažeři, když se špatně rozhodnou a o co jim skutečně jde.

Tomáš je pro mě jeden z mála skvělých vypravěčů příběhů. Mluví o rodině, o byznysu - když s ním sedíš na kávě, vypráví se zaujetím o tom, jak je pro něj každý zaměstnanec důležitý. Přichází do firem, ve kterých je obrovský problém, investuje ze své kapsy stovky milionů korun a vypadá, že se tím netrápí.

Tomáš je taky sportovec. Má natrénováno, soustředí se na vítězství a má respekt k soupeři. Už mu není 20, takže na to vše kouká strategicky. Vychovává kolem sebe talenty, neztrácí čas slepými uličkami a tlacháním o ničem. A ve mně si tímto vším získal fanouška.

Já Vám RADIM: podívejte se na manažery kolem sebe a porovnejte je s Tomášem. Dojdete ke stejnému závěru: Tomáš není manažer. Je to lídr.

@TomášRaška