Jiří Jedlička: Hlavně to nikdy nevzdávejte

Episode 52,   Jul 26, 2021, 01:30 AM

Pár týdnů po tréninku FBI vyjednavač přišel do nahrávacího studia někdo, koho si lidsky, profesně i vyjednavačsky vážím. 

Profesionální prsař. Nejlepší plavec České republiky pro rok 2007. A skvělý vyjednavač, který dneska drtí lidi na druhé straně. 

V roce 2008 startoval vedle Michaela Phelpse na olympiádě v Pekingu. Teď komentuje na Eurosportu odpolední přenosy plavání z olympijských her v Tokiu.

Jiří Jedlička. Díky rodičům sportovcům plave už od školky. Na škole se zajímal o aquabely. Dnes díky nim umí plavat motýlka. 

Pubertu si moc neužil. „Kamarádi venku sedí, opalují se a Ty uvnitř hltáš kilometry,” říká Jirka.

Na konci kariéry plave půl roku v Austrálii. Vidí rozdíly v tréninku v zahraničí a u nás. A prožívá srážku s realitou. Rozhodne se ukončit kariéru profesionálního sportovce a založí sportovní organizaci pro děti. 

Poslechněte si, co ho k tomu vedlo. 

S Jirkou si povídáme si o výhodách a nevýhodách profesionálního sportu, plavání a technice. Dozvíte se, co si myslí o ambiciózních rodičích, sportovcích bez sebekontroly a tvrzení, že děti nesportují.

Prozradí, jak přistupuje ke sportu u svých dětí. A poradí, s jakým sportem by měly začít. 

Poslechněte si náš rozhovor. Dozvíte se, jaké plány má bývalý profesionální plavec, sportovní komentátor, vyznavač zdravého životního stylu a vyjednavač Jiří Jedlička. A uslyšíte 3 tipy, co dělat, abyste byli v životě úspěšní.