Setkali se v ateliéru: Andrea Tögel Kalivodová

Jan 19, 2022, 02:09 AM

O začátcích kariéry, jaká je to dřina, protože se zpívá většinou bez mikrofonu, v jakých řečech se opera zpívá, které role má ráda, jak funguje domácnost operní pěvkyně se dvěma malými fotbalisty, když maminka po večerech vystupuje. Disciplína ale musí být. Mluvili jsme i tom, jak se stavět k publicitě nemoci i jak falešný svět se objevuje na sociálních sítích … a spoustu dalších zajímavostí, které si můžete v podcastu poslechnout 😎

Česká operní pěvkyně-mezzosopranistka, od roku 2003 působí jako sólistka Státní opery v Praze. Narozená v roce 1977 v Kroměříži. Absolvovala brněnskou konzervatoř a pražskou HAMU ve třídě prof. Naděždy Kniplové, je laureátkou několika významných pěveckých soutěží doma i v zahraničí. Kromě operního zpěvu se věnuje i operetě a muzikálu.

Od roku 2003 působila jako sólistka Státní opery v Praze, nyní je sólistkou Národního divadla v Praze, vystupuje na dalších českých scénách a mnohokrát koncertovala i v zahraničí. Rovněž se věnuje koncertní činnosti a vystupuje po celé Evropě, Americe, Japonsku i v dalších zemích. Na sklonku roku 2011 byl vydán debutový kompaktní disk Andrey Kalivodové Cestami lásky.

Mezi její nejvýznamnější role patří Carmen, dále zpívala například Ježibabu v Rusalce, Maddalenu v Rigolettovi nebo Dulcineu v Donu Quichottovi. Z operetních rolí nastudovala Wandu v Polské krvi nebo Venuši v Orfeovi v podsvětí.

Věnuje se i četné koncertní činnosti, podporuje mladé talenty a pravidelně se věnuje charitativní činnosti s aktivní komunikací k daným subjektům. Snaží se o kontakt s mladším publikem např. prostřednictvím sociálních sítí, nebrání se zájmu médií.