4. příběh: čte Martin Stránský - Máme byt, který nám začíná být malý. Potřebujeme rodinný dům, jenže nevíme, kde začít

Episode 159,   Feb 08, 09:01 AM

Tento příběh je o jednom mladému manželskému páru z Prahy. Do první schůzky jsme se vůbec neznali, ale na první pohled jsme si padli do oka. Tomáš s Martinou byli usměvaví a sympatičtí. Vypadali šťastně a s takovými lidmi je vždy radost pracovat. 

Jediné, co je trápilo, bylo nedostatečně velké bydlení. Tomáš s Martinou si koupili společně byt již ve velmi mladém věku, necelý rok po studiích. Protože byli mladí a bezdětní, pořídili si byt o velikosti 2+kk, který jim v té době vyhovoval. S postupem času a narozením prvního syna Michala si začali uvědomovat, že se do budoucna budou muset přestěhovat.

Jak šel čas, Michal rostl a najednou se začalo zdát, že už by bylo potřeba, aby měl svůj vlastní pokojíček. Rodiče se tedy přesunuli z ložnice do obýváku, ze kterého udělali “multifunkční” pokoj - přes den obývák, večer ložnice.

Martina Tomáše prosila, zda by bylo možné začít řešit nějaké jiné bydlení, protože situace začínala být opravdu nevyhovující. Tomáš byl však časově zaneprázdněný, tak tomu nedával velkou prioritu.

A jak to tak bývá, život si pro ně připravil další výzvu. Martina opět otěhotněla a v tu chvíli jim bylo oběma jasné, že otázku nového bydlení musí vyřešit velmi rychle. Ideálně ještě před narozením jejich druhého syna Patrika.

Jak to celé dopadlo se dozvíte v tomto podcastu.

A pokud jste se v tomto příběhu našli a potřebujete to také řešit, ozvěte se mi, rád to s vámi proberu. Kontakt najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz