#64 PETR KADLEC - „Vážná hudba nemá absolutně žádné bariéry, je dostupná potenciálně každému."

Jun 13, 2023, 10:52 AM

Poslech Dvořákovy Novosvětské symfonie v něm probudil lásku k hudbě, která ho už nikdy neopustila. Petr Kadlec, vedoucí oddělení vzdělávacích programů České filharmonie, věnuje svůj profesní život popularizaci vážné hudby a jejímu zpřístupnění široké veřejnosti, zejména dětem. Jak sám říká: „Vážná hudba nemá absolutně žádné bariéry a je dostupná potenciálně každému.“ Jedním z velkých projektů, na kterém se Petr Kadlec podílí, je Společný orchestr žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie. Několikaměsíční snaha mladých nadaných dětí vyvrcholí červnovým koncertem v Rudolfinu, kde si všichni posluchači vychutnají jedinečnou atmosféru hudebního spojení dlouholetých profesionálů s jejich mladými a nadšenými svěřenci. Jaké je probouzet v dětech lásku k hudbě a co je při hraní na hudební nástroj nejdůležitější?

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.