#65 JAN MACÁK alias MenT - „Nástroj na tvorbu videí má většina z nás v kapse."

Jun 20, 2023, 08:14 AM

Jeho dětství bylo plné počítačových her, které ho bavily natolik, že se rozhodl je sdílet s ostatními. Už ve 12 letech nahrál své první video na YouTube a o dva roky později začal z této zábavy profitovat. Dnes patří mezi nejznámější české YouTubery s téměř 1,5 miliony odběratelů a více než 822 miliony zhlédnutí. V podcastu Progress Your Mind jsme vyzpovídali Jana "MenTa" Macáka, který oslovuje nejen mladé fanoušky her, ale i starší generaci milovníků aut a dalších témat. Jaké byly jeho začátky a kde nacházel motivaci? „Obecně mě inspirovali úspěšní lidé z jakéhokoliv oboru, kteří byli nadchnutí pro svou práci,“ říká MenT a doplňuje: „Bylo důležité také pochopit, že musím pracovat tvrdě, občas zapomenout na víkend, dát tomu absolutně všechno, protože se to může jednou vyplatit.“ A to se v jeho případě skutečně povedlo.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.