#68 RADIM TOLASZ - „Každá molekula se počítá aneb I jednotlivec může pomoci."

Jul 11, 2023, 08:11 AM

Láska k přírodě a zeměpisu ho oklikou přivedla až ke klimatologii, které se věnuje úctyhodných 35 let. Radim Tolasz je expertem ČHMÚ na změny klimatu a Českou republiku zastupuje i v Mezivládním panelu pro změnu klimatu při OSN. Jako aktuálně nejpalčivější téma vnímá budoucí vývoj energetiky: „Výroba energie do budoucna rozhodne o tom, jestli se nám podaří snížit nepříznivý vliv člověka na klima,“ říká a zdůrazňuje, že nejde jenom o odstavení fosilních paliv, ale i o přemýšlení nad úsporami, kterých můžeme dosáhnout díky důrazu na větší udržitelnost při stavění nových budov. Čím by motivoval lidi k zdánlivě náročnému boji proti oteplování a co v denním životě aplikuje on sám?

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.