#72 VIKTORIE MERTOVÁ - „Ve svém oboru objevuji pořád něco nového."

Sep 12, 2023, 10:50 AM

O profesním zaměření mnohých z nás někdy rozhodují maličkosti. Viktorie Mertová se narodila do umělecké rodiny, ale místo touhy prorazit ve stejném oboru jako rodiče dostala do vínku mimořádné intelektuální nadání. „Chvíli jsem měla představu, že budu dělat totéž co moji rodiče, ale když jsem se občas o něco takového pokusila, tak jsem okamžitě byla nařčena z nějaké protekce,” popisuje svou volbu mezi uměleckým a akademickým světem Viktorie. Snaha o pochopení popkulturních odkazů v populárních amerických seriálech v ní nakonec probudila vášeň pro historii USA. Svou kariéru tak spojila s láskou k dějinám Spojených států, které přednáší na Karlově univerzitě, a svůj mimořádný talent využívá ve volném čase, kdy se jako lovkyně Belladonna ve světově známé vědomostní soutěži snaží zkomplikovat život účastníkům toužícím po výhře.

Během života potkáte různé osobnosti. Za mnohými z nich stojí zajímavé životní příběhy. A ty nás v Progresus Invest Holding inspirují a motivují. V našich podcastech se s vámi podělíme nejen o tyto příběhy, které nás všechny posouvají dál.

Jsme mezinárodní investiční skupina Progresus, která spravuje rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Podnikáme především v oblasti realitního developmentu a výrobního průmyslu. Máme zázemí v České republice, působíme po celé střední Evropě a chceme naše aktivity dále rozšiřovat na západ od našich hranic.