David Duc Do: Na TikToku může uspět každý

Episode 57,   Sep 20, 2021, 01:30 AM

David Duc Do je CEO společnosti Czech Viet, která propojuje české firmy a organizace s vietnamskou komunitou. David je zakladatelem Rejža doma. Pohybuje se na Tik Toku a učí lidi, jak na této síti uspět.

David je vietnamský influencer. Do Čech přijel až v 10 letech kvůli rodičům. Začal chodit do školy a neuměl ani slovo česky. Byl ve výhodě, jak sám říká. „Učitelé o mně třeba říkali spolužákům, že umím češtinu líp než oni.” 

David svou prací ovlivňuje myšlení dvou národů v jedné zemi. Vietnamské komunitě dává tipy kam chodit, kam jezdit, a které služby v Čechách využívat. Čechům představuje zajímavosti z vietnamské kultury. 

V dalším díle podcastu se dozvíte, na co se Davida Češi ptají nejčastěji. Zjistíte, jak se liší vietnamské jídlo v Čechách a ve Vietnamu. A co v Čechách Davidovi chybí nejvíc. 

Pořád tíhnu k Vietnamu, ale už si dám klidně i řízek a okurku. My u jídla řešíme víc konzistenci. To, jak nám jídlo zvoní v uších. Můj dentista mi dokonce řekl, že máme větší zuby” směje se David. 

ProzRADIMe Vám, že David ve skutečnosti není Davidem a dozvíte se, z jakého důvodů mají Vietnamci přezdívky. 

Díky Davidovi jsem zjistil, že auta představují prestiž a večerky jsou velký rodinný byznys. Dokonce jsem dostal několik tipů, jak uspět na Tik Toku, když už nepatříte mezi náctileté. 

David je částečně exibiciotista. Projekt Rejža doma založil kvůli své manželce. Týdně je v průměru navštíví 3 skupiny cizích lidí. Společně Vás naučí se sekáčkem, uvaří s Vámi a poví Vám o zvycích a tradicích vietnamské kultury. 

Poslechněte si tento podcast. PoRADIMe Vám, kterým vietnamským dívkám se vyhnout, jak uspějete na sociálních sítích, a jestli vůbec má cenu dělat s Vietnamci byznys. 

fascinating.academy