Martin Haller: I s hackery se dá vyjednávat

Episode 61,  Nov 01, 2021, 02:00 AM

V dnešním podcastu mám opravdu zajímavého hosta. Vsadím se, že až vám prozRADIM, čím se živí, nebudete mi to věřit. 

Hostem mého dalšího podcastu je etický hacker Martin Haler

„Pořád za mnou chodí kamarádi, jestli jim hacknu Facebook, LinkedIn nebo třeba mobil jejich přítelkyně. Mobily nehackuju a soukromí lidí mě nezajímá.“ říká o sobě Martin. 

S Martinem si povídáme, jak se hackerství dostal. Vysvětluje, jaký je rozdíl mezi hackování osobních údajů a tím, co dělá on sám. 

Martin zachraňuje firmy po hackerských útocích. Většina firem mu volá pozdě. Ve chvíli, kdy už je všechno zablokované. Nehýbou se z místa a přichází o miliony denně. 

Poslechněte si, jak Martin postupuje. Co musí udělat jako první a jak dlouho záchrana trvá. 

Největší chybou prý je, že firmy neznají svého nepřítele. „U firem je jedno kolik má počítačů. Když proniknete do uzlů, dostanete se do všeho. A právě po tom hackeři jdou. Napadnou jen část firmy. A stejně ji dokážou celou zastavit. “

Martin v našem rozhovoru říká: „Interní IT správci mají moc útočníky zastavit. Přesto pořád dělají ve své práci fatální začátečnické chyby. Tvrzení, že phishing je teď sofistikovaný, je blbost.“

Pusťte si náš rozhovor. 

Dozvíte se 3 tipy, jak se vyhnete katastrofální situaci. 
Zjistíte, že hackeři pracují jako organizovaná skupina, která může fungovat i jako propracovaný systém franšíz. 
ProzRADIMe Vám, že i s hackery můžete vyjednávat a většinou dodrží slovo. 

S Martinem v rozhovoru také řešíme nejčastější chyby nás uživatelů. Uslyšíte, jakými způsoby se dá vydělávat na temné straně internetu. A poRADIMe Vám, jak zjistíte, že Vaše zařízení je hacknuté. Nový podcast si nesmíte nechat ujít.