Karel Pošíval: Ve vyjednávání jsou emoce důležité

Episode 55,   Sep 06, 2021, 01:30 AM

Tentokrát mám výjimečného hosta.

Hosta, který vyjednává každý den. Při vyjednávání ho nezajímají peníze, smlouvy ani hospodářský výsledek. Vyjednává o lidské životy. 

Mým hostem je profesionální vyjednavač a hlava pražských policejních vyjednavačů Karel Pošíval.

Karel se vždycky chtěl stát policejním vyjednavačem. Když se u zásahovky se uvolnilo místo vyjednavače, neváhal. 

V rozhovoru zjistíte, jak se Vy sami můžete stát policejním vyjednavačem. Získáte představu, jak probíhá výcvik vyjednavačů. „Zavřou se za Vámi velká železná vrata a čeká Vás intenzivní trénink,” říká Karel. Poslechněte si to. 

ProzRADIMe Vám, jestli jsou americké akční filmy alespoň trochu pravdivé, co mají společného čeští policejní vyjednavači s FBI a jak probíhá zásah. 

Dozvíte se, že policejní vyjednavači jsou vlastně mírumilovní kluci. Nekřičí. Neperou se. A nevyhrožují. Ke zločincům přistupují s respektem a budují s nimi vztah. Karel v našem rozhovoru vysvětluje, co je k tomu vede. ProzRADIME Vám největší omyl o policejním vyjednávání, který koluje po internetu. 

RADIM Vám dobře: poslechněte si tenhle podcast. Karel popisuje, co zažívá, když jede k případu. Kolik času má na přípravu. I to, jak začíná vyjednávat. Vzpomíná na těžký případ v Praze. A srovnává krizové a byznysové vyjednávání. 

Na závěr se bavíme o pověsti českých policistů. A řešíme, jak postupuje policejní vyjednavač při koupi nového auta. 🙂

Poslechněte si náš rozhovor. A pokud se chcete i Vy naučit vyjednávat a chcete Karla poznat osobně, přihlaste se na trénink FBI vyjednavač.  Karel, nejen že u mě na tréninku byl a absolvoval ho, přichází pravidelně (pokud nevyjednává v policejní akci) a vypráví, jak důležité jsou pro vyjednávání emoce a jak používáme identické taktiky během vyjednávání v byznysu. Karel, excelentní vyjednavač a můj dobrý přítel to umí posoudit. 

Až budete někdy zase koukat s lehkým despektem na práci policistů, pamatujte, že mají těžkou práci, zachraňují lidské životy a osudy. Takže díky, Karle! A díky všem policejním vyjednavačům, vyjednavačkám, policistkám a policistům.