Zážeh: Kdy si vzít profesionálního vyjednavače

Episode 63,  Nov 15, 2021, 02:30 AM

Mám výjimečnou příležitost odstartovat s Martinem Hurychem #Zážeh. 

Martin je výborný vyjednavač a mentor. Pomáhá Vám a Vašim firmám růst. Martine, děkuji Ti za pozvání. 

Povídáme si obchodu a obchodnících. 

Obchod je těžké řemeslo. A já si dobrých obchodníků nesmírně vážím. Háček je v tom, že obchod dělá kde kdo. 

Přečtou 2 knihy. Aplikují nějaký amerikanizovaný systém obchodování. A kromě toho mají  čeští obchodní ještě jeden zvláštní zvyk. Poslechněte si jaký. 

Mám kolem sebe skvělé vyjednavače, kteří mi pomáhají. Jedním z nich je Adam Dolejš, vyjednavač, který ve svém věku už vyjednal byznys za víc než půl miliardy. Druhým je šéf pražských policejních vyjednavačů a můj přítel Karel Pošíval
Mám skvělý tým a osobního vyjednavače Davida. David Šikula je ještě lepší než já sám. Jenže Davida na lidi poslat nemůžu. Je mnohem brutálnější. 😁 

V rozhovoru s Martinem prozRADIM Vám věci, které vůbec ve firmě neděláme. ProzRADIM, komu nevěřím. Co mi vadí na baťůžkářích. A pozor 👆 ProzRADIM Vám, co dneska učí na Harvardově univerzitě. To musíte slyšet.

Povídáme si taky o vzdělávání. O trendech a změnách. A o vyjednávání na LinkedInu. Takové vyjednávání je úplnej masakr. 

Martin se mě ptá, jestli je vyjednávání špinavá hra. Bavíme se o případech, kdy byste si měli vzít profesionálního vyjednavače. Poslouchejte dobře, poRADIM Vám, na koho se obrátit.

Baví mě politická vyjednávání. Baví mě mezinárodní dohody. Většinou sedím na místě commandera. A když mě povolají jako vyjednavače, mám z toho velkou radost. 

Můj kamarád Filip Plevač o mě říká, že mám empatii mínus 5. A má pravdu. Moje rodina to se mnou má těžký. Některý věci mě prostě nenapadnou. Potřebuju pomoc. Na udržování kontaktů a vztahů v rodině mám maminku. Bez ní bych byl úplně ztracenej. 

Na závěr Vám dám tip, díky kterým dokážete otočit i úplně beznadějné případy. Poslechněte si náš rozhovor a zažehněte svůj byznys. 

P.S. Nesmím zapomenout ve vyjednávání na Nikola Badin Šebková, která je teď sice v Zermattu, ale vyjednává tak dobře, až z toho jde mráz po zádech. (Nezmínil jsem ji v podcastu, já vůl.)